Najciekawsze książki dla młodzieży, które warto przeczytać

Czytanie książek pozwala nie tylko kształtować wyobraźnię, ale również poznawać otaczający nas świat. Choć wiadomo, że większość nastolatków nie przepada za czytaniem lektur, to jednak po inne książki sięgają z dużym zainteresowaniem. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych książek dla młodzieży, które warto przeczytać.

1. Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata

Jeśli chodzi o ciekawe książki dla młodzieży, które warto przeczytać, to na pierwszym miejscu powinna znaleźć się powieść napisana przez Benjamina Alire Saenza pt. „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”. Opowiada ona historię Arystotelesa oraz jego przyjaciela Dante, którzy dopiero co wchodzą w dorosłość, przez co są bardzo zagubieni. Książka ta porusza wiele bardzo istotnych tematów, a także odkrywa przed czytelnikami sekrety wszechświata, ale nie tylko.

2. Cień i kość

Kolejna ciekawa książka dla młodzieży, którą możemy zakupić np. w sieci Empik to powieść fantasy o tytule „Cień i kość”, która w 2023 roku została ona zekranizowana przez Netflixa. Opowiada ona historię osieroconej Aliny Starkov, która przygotowuje się do tego, aby wyruszyć do tzw. Fałdy Cienia, czyli miejsca, w którym roi się od potworów. Podczas swojej podróży dziewczyna spotka nie tylko swoich sojuszników, ale również wrogów. Jak potoczą się jej losy? Aby się o tym przekonać, warto przeczytać wspomnianą książkę.

3. Angst With Happy Ending

„Angst With Happy Ending” to z kolei polska powieść opowiadająca historię dwóch nastoletnich chłopców poszukujących swojego miejsca na ziemi. Autorka powieści bardzo dobrze pokazuje rzeczywistość, która otacza głównych bohaterów, przybliżając nam nieco tematykę blokowisk.

4. Trzy kroki od siebie

Ostatnią ciekawą pozycją polecaną młodzieży do przeczytania jest książka „Trzy kroki od siebie” przedstawiającą historię Stelli i Willa. Wspomnieni bohaterowie chorujący na mukowiscydozę poznają się na szpitalnym korytarzu, gdzie ich życie zarazem zaczyna się i kończy. Ich wspólny kontakt niestety może skończyć się tragicznie, jednak pomimo tego postanawiają ze sobą rozmawiać.

Fot: Adobe Stock

Partner artykułu: empik.com

Dodaj komentarz