Angielski online z native speakerem vs polskim lektorem — wady i zalety

Nauka języka angielskiego wymaga odpowiedniego przygotowania i wyboru metody, która przyniesie najlepsze efekty. Jaką więc metodę nauki wybrać? Obecnie szkoły językowe coraz częściej zachęcają do skorzystania z nauki, w której lektorem jest native speaker. Czy faktycznie takie rozwiązanie i nauka z native speakerem online będzie lepszym rozwiązaniem niż z polskim lektorem? Zobaczcie najważniejsze aspekty decyzji i wyboru, czy uczyć się z native speakerami, czy wybrać naukę z polskimi lektorami.

Edukacja online vs. tradycyjna nauka: zalety i wady

dziecko-nad-zeszytem

Pandemia COVID-19. To w dużym stopniu właśnie ona zmieniła nasze podejście do nauki oraz tego, w jaki sposób odbywa się przekazywanie wiedzy. Obecnie mamy więc do czynienia zarówno z edukacją online, jak i tradycyjną. Każda z nich ma pewne zalety i wady, o których już za chwilę dowiesz się więcej. Pozostań z nami i poznaj cienie oraz blaski każdego z tych podejść do edukacji. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Skup książek Poznań — czy istnieje alternatywa?

Chociaż Poznań oferuje nam wiele pięknych miejsc i ciekawych lokali, z powodu miejscowych remontów dostęp do nich już od dawna stał się utrudniony. Narzekają na to nie tylko mieszkańcy, ale także turyści. A co z osobami, które chciałyby sprzedać lub kupić książki? Czy są one skazane na postój w ulicznych korkach i bezskuteczne poszukiwanie miejsc parkingowych?

Nowy laptop, pomoce dydaktyczne – bon dla nauczycieli!

Wszelkie pomoce ze strony rządu są mile widziane przez obywateli. Jedną z ciekawszych w ostatnim czasie jest bon dla nauczycieli na laptopa. Wiadome jest, że nigdy za dużo pomocy dydaktycznych, które jeszcze bardziej wspomogą rozwój nauczycieli, a co za tym idzie — zadbają o nasze dzieci. Różnorodne materiały dydaktyczne są niezwykle ważne i pomocne w procesie nauczania.

Wyprawka szkolna – pomagamy w jej kompletowaniu!

Nadchodzi kolejny wrzesień, a wraz z nim okres gorączkowych przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dla uczniów i rodziców to czas, w którym lista niekończących się artykułów i podręczników staje się centralnym punktem uwagi. Wyprawka szkolna, choć może się wydawać jedynie zbiorem potrzebnych przedmiotów, jest tak naprawdę kluczowym elementem zapewnienia sprawnego przebiegu nauki. W poniższym artykule przedstawiamy gotową listę rzeczy, których nie może zabraknąć żadnemu uczniowi!

Jak przygotować się do matury z polskiego?

matura z polskiego

Matura z języka polskiego wielu uczniom wydaje się trudna – nic dziwnego, w końcu nie zawsze łatwym zadaniem jest dopasowanie swoich odpowiedzi do klucza, a samo napisanie dobrego wypracowania w krótkim czasie i w sporym stresie może być kłopotliwe. Jak zatem dobrze przygotować się do zdawania tego przedmiotu na egzaminie dojrzałości? Przygotowaliśmy kilka przydatnych wskazówek, które warto wcielić w życie!

Jak rozwijać kreatywność dziecka dzięki teatrowi?

Spektakle teatralne to nie tylko forma rozrywki, ale również doskonałe narzędzie, wspierające rozwój dziecka. Oswaja malucha z kulturą, a przy tym uczy nowych umiejętności. Jak rozwijać kreatywność dziecka dzięki teatrowi?

WSB w Polsce

Edukacja jest integralną częścią życia każdego człowieka. Ważne jest, aby zdecydować, kim dana osoba widzi siebie w przyszłości i co chciałby osiągnąć. Cele te wpływają na przyjęcie do instytucji edukacyjnej. W Polsce na listę popularnych uczelni składa się WSB. Są to regionalne placówki handlowe zlokalizowane w różnych miastach Polski. Po ukończeniu studiów absolwent może liczyć na uzyskanie konkurencyjnego tytułu licencjata lub magistra.

Dlaczego warto czytać lektury, a nie streszczenia w ramach przygotowania do matury?

Gdy zaczyna się wiosna, to już ostatni moment na przygotowanie do matury i ostatnie powtórki. Trudno jest w tak krótkim czasie nadrobić nagromadzone zaległości, zwłaszcza gdy nie czytało się lektur, a jedynie streszczenia. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam powody, dlaczego warto czytać lektury, a nie streszczenia w ramach przygotowania do matury.