Wiersze o miłości – poezja miłosna

Miłość w poezji to jeden z najczęściej pojawiających się motywów. Poeci o miłości pisali od wieków, pierwsze znane nam wiersze o miłości są autorstwa poetów greckich i rzymskich z czasów starożytności.

Wiersze i wierszyki o wiośnie

Wiosna to pora roku uwielbiana przez wszystkich. Nie bez powodu powstaje tak wiele wierszy o wiośnie – większość osób, na podobieństwo przyrody, w tym czasie ożywa, podejmuje nowe wyzwania, pragnie się zakochać. Wiersze o wiośnie są często proste w wymowie, jednak poruszające. Bywają też niejednoznaczne, zagadkowe, oniryczne. Jakie wiersze o pierwszej porze roku stworzyli polscy poeci i poetki? Przekonajmy się.

Wiersze i wierszyki o jesieni

Jesień to niezwykła pora roku. Od wieków inspiruje ona poetów do pisania na jej temat. Pora jesienna pełna jest melancholii, zadumy, ale też niepowtarzalnego piękna. Wiersze o jesieni bywają bardzo różnorodne, choć dominują te utrzymane w pesymistycznym tonie. Jakie wiersze polskich poetów i poetek dotyczące jesieni warto znać? Przekonajmy się.

Wiersze o tęsknocie

Mawia się, że z tęsknoty można „uschnąć”, gdy z drugą osobą łączą nas wyjątkowo silne uczucia. Kto z nas bowiem nie pamięta pierwszego rozstania i litrów wylanych łez po tym opuszczeniu pierwszej miłości? Swoje w temacie dorzucają najbardziej znani poeci – tworząc wyjątkowe liryki w których na papier przelewają uczucie smutku i żalu. Poznajcie nasz wybór najpiękniejszych wierszy o tęsknocie.