Miłość silniejsza niż śmierć. Omów zagadnienie na podstawie Mitologii Jana Parandowskiego. W swojej odpowiedzi uwzględnij również wybrany kontekst.

Można powiedzieć, że miłość okazała się silniejsza od śmierci, ponieważ głównym bohaterom udało się – niestety już po śmierci – doprowadzić do pogodzenia się dwóch rodzin. Romeo i Julia stali się symbolem nieszczęśliwej miłości oraz tego, że w walce o to najsilniejsze z uczuć, człowiek przestaje odczuwać lęk nawet przed śmiercią. 

Wiele przykładów literackich daje dowody na to, że miłość jest silniejsza niż śmierć, jednak istnieją również takie dzieła, które przypominają, że bywa również odwrotnie. Miłość jest niewątpliwie uczuciem zwalającym z nóg natłokiem emocji, lecz nawet wówczas warto pamiętać, że zdrowy rozsądek nie zaszkodzi. Nic, nawet miłość, nie jest warte zaprzepaszczania tak pięknego daru, jakim jest życie człowieka. Literatura czy film mogą ukazywać to inaczej, ale zawsze należy pamiętać, że nie są one dokładnym odwzorowaniem rzeczywistości i należy podchodzić do nich z odpowiednim dystansem, by nie czerpać z nich przykładu. 

x