Napisz list do Adasia Niezgódki w którym poinformujesz go że bardzo chciałbyś się z nim zaprzyjaźnić

Drogi Adasiu!

Twoja historia, którą opisałeś w Akademii Pana Kleksa, wciągnęła mnie od pierwszych słów. Przygody, opisywane z pasją i życiem, sprawiły, że poczułam potrzebę nawiązania z Tobą kontaktu. Mam nadzieję, że nie przeszkadzam Ci w codziennych obowiązkach, ale bardzo chętnie bym Cię poznała. Nie wiem, czy to będzie możliwe, ale wydaje mi się, że bylibyśmy świetnymi przyjaciółmi. Wydajesz się niezwykle interesującym i inspirującym chłopcem, dlatego wiele mogłabym się od Ciebie nauczyć. 

Pewnie zastanawiasz się, kim ja tak naprawdę jestem. Mam na imię Ania, chodzę do szkoły podstawowej, całkowicie zwyczajnej, znajdującej się na moim osiedlu. Mam kilku przyjaciół, ale uważam, że Ty też świetnie odnalazłbyś się w naszej paczce. Bardzo lubię wakacyjne podróże, niestety nie miałam nigdy okazji, aby poznać bohaterów bajek i znaleźć się w całkiem innej rzeczywistości. Należy przyznać, że mimo mojej miłości do bajek i fantastyki, nie miałam jeszcze okazji poznać wielu bohaterów, których Ty znasz osobiście. Jestem ciekawa również bajek pana Kleksa, o których słyszałeś od królewny Żabki. Marzę o spotkaniu z postaciami takimi jak Pan Kleks czy szpak Mateusz. Może kiedyś będziemy mieli szansę na wspólną podróż do tego niesamowitego świata wyobraźni, gdzie przygody są na wyciągnięcie ręki, a marzenia stają się rzeczywistością.

Opowieść o akademii pana Kleksa naprawdę mnie porwała i cieszę się, że miałeś okazję wybrać się do tak zaczarowanego miejsca. Chciałabym poznać Cię osobiście i dowiedzieć się jeszcze więcej. Równocześnie, chętnie podzielę się opowieściami o moich podróżach i nauce w szkole. Twoje opowieści o przygotowywaniu potraw z kolorowych szkiełek, odwiedzinach w psim raju czy leczeniu chorych sprzętów kuszą mnie dołączenia do waszej społeczności uczniów akademii. Moja ciekawość sprawia, że chciałabym wiedzieć, jaka przygoda najbardziej przypadła Ci do gustu. Wciąż mam też wrażenie, że jest wiele rzeczy, których nie wiem o akademii. Jaka umiejętność pana Kleksa zrobiła na Tobie największe wrażenie? Jak możesz porównać normalną szkołę do nauki w akademii? Jeśli będziesz mieć czas, mam nadzieję, że odpowiesz mi na te pytania. Czasem piszę również własne bajki. Jeśli będziesz miał na to ochotę, wyślę Ci je, a Ty powiesz, co myślisz. 

Czekam z niecierpliwością na Twój odpowiedź. Mam nadzieję, że wkrótce porozmawiamy i dowiemy się więcej o sobie nawzajem. 

Pozdrawiam,

Ania