opracowania lektur, opracowania wierszy, motywy literackie, epoki literackie, streszczenia, problematyka, bohaterowie lektur, wypracowania, analizy i interpretacje wierszy
Bolesław Prus - najważniejsze informacje o autorze
Bolesław Prus (prawdziwe imię i nazwisko Aleksander Głowacki) żył w latach 1847-1912. Urodził się w Hrubieszowie na Lubelszczyźnie. Nad wcześnie osieroconym przyszłym pisarzem opiekę sprawowali coraz to inni krewni. W 1857 r. Prus został uczniem Powiatowej Szkoły Realnej przy Gimnazjum Guber... (pozostało znaków: 6480)
Kamizelka - najważniejsze informacje o utworze
Kamizelka ukazała się w „Nowinach” w roku 1882. Trzy lata później w rękach czytelników znalazło się jej wydanie książkowe (w tomie I zbioru Szkice i obrazki). Akcja utworu rozgrywa się w latach 80. w Warszawie. Kanwę do snucia opowieści stanowi tytułowy rekwizyt. Głębokie... (pozostało znaków: -2)
Kamizelka streszczenie
Schemat budowy utworu opiera się na wspomnieniu narratora-obserwatora, który przegląda zgromadzone przez siebie drobiazgi. Jednym z nich jest tytułowa kamizelka. Narrator kupił tę ostatnią pamiątkę po zmarłym kanceliście od handlującego starzyzną Żyda. Nabył ją za wygórowaną ce... (pozostało znaków: 2288)
Kamizelka problematyka
Bohaterami noweli są nieznani z imion młodzi małżonkowie. Postaci te nie wyróżniają się żadnymi nadzwyczajnymi cechami. Ukazani są ze ściśle realistycznej perspektywy (Prus przedstawia ich jak zwykłych ludzi po to, by czytelnik mógł się z nimi utożsamiać). Świętują oni każdą ws... (pozostało znaków: 2425)

LekcjaPolskiego.pl – opracowania lektur, opracowania wierszy, epoki literackie, streszczenia lektur, problematyka, bohaterowie, wypracowania, analizy i interpretacje wierszy

Kontakt | Polityka prywatności