Kokosz – charakterystyka

Kokosz to jeden z głównych bohaterów legendarnego już dzisiaj komiksu autorstwa Janusza Christy, pt. Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Ten poczciwy olbrzym o gołębim sercu to postać niezwykła, która potrafi nam uświadomić że to, jakie warunki dostaliśmy od losu, nie zawsze musi determinować to, jakimi ludźmi się później staniemy. 

Kajko – charakterystyka

Kajko to jeden z tytułowych bohaterów komiksu autorstwa Janusza Christy, pt. Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Ten niepozorny pod względem fizycznym mężczyzna jest jednak jednym z najlepszych wojów kasztelana Mirmiła, a jego męstwo oraz inteligencja wydają się nie do zastąpienia. 

Kajko i Kokosz. Szkoła latania – streszczenie

Kajko i Kokosz to seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która na polskim rynku jest swego rodzaju fenomenem. Od wielu już lat przygody tych dwóch słowiańskich wojów zdobywają coraz to nowe grono odbiorców i fanów. Kajko i Kokosz. Szkoła latania to kolejna historia z tej serii, przy której nie tylko można się świetnie bawić, lecz z której również można się całkiem sporo nauczyć. 

Kajko i Kokosz. Szkoła latania – plan wydarzeń

Łamignat czuje się chory i otrzymuje od żony, Jagi magiczną fujarkę.  Mirmił, Kajko i Kokosz wracają wieczorem z polowania i nie zostają wpuszczeniu do grodu przez wcześniejszy rozkaz kasztelana.  Trójka wojów decyduje się na nocleg u Jagi, zostaje napadnięta przez Łamignata oraz zbójcerzy.