Nowy laptop, pomoce dydaktyczne – bon dla nauczycieli!

Wszelkie pomoce ze strony rządu są mile widziane przez obywateli. Jedną z ciekawszych w ostatnim czasie jest bon dla nauczycieli na laptopa. Wiadome jest, że nigdy za dużo pomocy dydaktycznych, które jeszcze bardziej wspomogą rozwój nauczycieli, a co za tym idzie — zadbają o nasze dzieci. Różnorodne materiały dydaktyczne są niezwykle ważne i pomocne w procesie nauczania. Dzieci szybko się nudzą, dlatego warto nieustannie szukać dla nich nowych dróg, pokazywać wiedzę w inny sposób, niż dotychczas. Pomoce dydaktyczne, które można pozyskać dzięki nowemu sprzętowi to strzał w dziesiątkę. Sprawdź, na czym polega bon na laptopa dla nauczycieli, ale też, o czym pamiętać, decydując się na nowy sprzęt przenośny!

  1. Bon ma laptop dla nauczyciela — lepiej dostępne materiały dydaktyczne
  2. Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli — na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Bon ma laptop dla nauczyciela — lepiej dostępne materiały dydaktyczne

Nie da się ukryć, że państwu bardzo zależy na tym, aby nasze dzieci szkoliła jeszcze lepsza kadra nauczycielska niż dotychczas. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu od ręki, a jak wiadomo, laptopy bardzo często przydają się do tego, by móc przygotować wartościowe, spójne materiały, pomoce edukacyjne, gotowe karty pracy. Wszystko w zależności od wieku uczniów. 

Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Ministerstwem Cyfryzacji przygotowało ciekawy projekt, którego celem jest wsparcie kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli oraz uczniów. Całość objęta jest specjalnymi warunkami oraz regulowana zapisami, jednak bony na laptopy dla nauczycieli mają mieć wartość ok. 2500 zł. 

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli — na jaki sprzęt warto się zdecydować?

Na jaki sprzęt warto się zdecydować, aby przygotować wartościowe pomoce naukowe na lekcje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym? Bon na laptop dla nauczyciela mogą otrzymać te osoby, które na dzień 30 września 2023 roku utrzymają stosunek pracy w szkole publicznej, jak i w szkole niepublicznej podstawowej czy ponadpodstawowej. Program ten obejmuje również szkoły artystyczne. 

Jak wybrać ten najlepszy sprzęt? Najważniejsza kwestia to wydajność komputera. Jeśli chcesz pracować bez stresu i w pełnym komforcie, będzie to parametr najbardziej interesujący. Laptop powinien umożliwić przeglądanie oraz tworzenie dokumentów, moderowanie lekcji online, jak i przygotowywanie prezentacji multimedialnych. Mocny procesor to ważna sprawa! Warto w tym przypadku zainteresować sie laptopem z ośmioma rdzeniami oraz o taktowaniu powyżej 2,5 GHz. Pamięć RAM to kolejna ważna kwestia — totalne minimum to 8 GB.

Źródło: unsplash.com