Wyprawka szkolna – pomagamy w jej kompletowaniu!

Nadchodzi kolejny wrzesień, a wraz z nim okres gorączkowych przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dla uczniów i rodziców to czas, w którym lista niekończących się artykułów i podręczników staje się centralnym punktem uwagi. Wyprawka szkolna, choć może się wydawać jedynie zbiorem potrzebnych przedmiotów, jest tak naprawdę kluczowym elementem zapewnienia sprawnego przebiegu nauki. W poniższym artykule przedstawiamy gotową listę rzeczy, których nie może zabraknąć żadnemu uczniowi!

 1. Szkolna wyprawka – niezbędnik każdego ucznia
 2. Kiedy zacząć kompletować wyprawkę szkolną?

Szkolna wyprawka – niezbędnik każdego ucznia

Wyprawka do pierwszej klasy szkoły podstawowej będzie się różnić od tej dla uczniów starszych klas, jednak istnieje lista podstawowych przyborów, które warto kupić każdemu dziecku przed nadchodzącym pierwszym września.

 • Piórniki i artykuły piśmiennicze to jedne z ważniejszych rzeczy w wyprawce szkolnej. Do tej kategorii należą m.in. ołówki, długopisy, pióro, temperówki, flamastry, gumki do mazania itp.
 • Zeszyty i bloki zawsze się przydają w roku szkolnym, dlatego warto zrobić ich zapas jeszcze w wakacje.
 • Podręczniki – z ich zakupem warto się wstrzymać do momentu, aż szkoła nie wyda oficjalnej listy książek dla danej klasy.
 • Ergonomiczny plecak – powinien być nie tylko wygodny, ale też dobrze się prezentować, aby dziecko chętnie go nosiło.
 • Przybory plastyczne m.in. kredki ołówkowe, farby, pędzle, taśmy, nożyczki będą niezbędne, aby umożliwić dziecku dobry start w życie szkolne.
 • Obuwie sportowe, odzież i akcesoria są niezbędne do wszelki aktywności na lekcjach WF.

Należy pamiętać, że państwo oferuje dofinansowania do wyprawki szkolnej dla dziecka na każdy rok szkolny. Niezbędne informacje można uzyskać bezpośrednio w szkole lub urzędzie gminy.

Kiedy zacząć kompletować wyprawkę szkolną?

Kompletowanie wyprawki szkolnej to nie lada wyzwanie, dlatego, aby uniknąć wielkiego stresu związanego z tzw. back to school, warto zająć się tym odpowiednio wcześniej. Dodatkowo nieodwlekanie tego w czasie może skutkować tym, że uda nam się trafić na najlepsze oferty i promocje. Oto kilka, korzystnych momentów, w których można upolować naprawdę ciekawe oferty na niezbędne akcesoria dla dzieci.

 • Początek wakacji.
 • Okres wyprzedaży.
 • Promocje i kody rabatowe.

Upewnij się, że dostosowujesz wyprawkę do konkretnych wymagań i oczekiwań szkoły oraz indywidualnych potrzeb ucznia. Warto również skonsultować się z listą dostarczoną przez szkołę lub nauczycieli.

fot: pexels

Dodaj komentarz